Results - Yarche Tomsk International Marathon

Results

Place Abs. BIB BIB Name Time Category / Place Category Age Age From Club / team
Stage 1
1 25 Polyansky AndreyA. 00:16:45 M 41-55 1 43 Novosibirsk Region Sibiryak
2 103 Ovcynov PavelP. 00:17:09 M 12-40 1 19 Kazakhstan Tengri Runners
3 142 Slobodyanyuk PetrP. 00:17:45 M 12-40 2 24 Tomsk Region Yabegu
4 116 Terekhov AndreyA. 00:17:53 M 12-40 3 38 Crimea
5 153 Demanov YuryYu. 00:18:02 M 56+ 1 56 Moscow Region Mulebar
6 49 Kalcshikov SergeyS. 00:18:05 M 12-40 4 32 Bashkortostan rep.
7 1 Balicky AleksandrA. 00:18:16 M 12-40 5 30 Tomsk Region
8 60 Trofimov MaksimM. 00:18:41 M 41-55 2 43 Kemerovo Region
9 124 Musokhranov StanislavS. 00:18:44 M 12-40 6 35 Moscow Region
10 161 Shakin VladislavV. 00:18:54 M 12-40 7 18 Tomsk Region
11 125 Kokovin EvgenyE. 00:18:59 M 12-40 8 32 Sverdlovsk Region Sibstar
12 80 Ubyk AlekseyA. 00:19:02 M 12-40 9 32 Krasnoyarsk Territory Rruns
13 90 Berdigulov VadimV. 00:19:05 M 41-55 3 43 Krasnoyarsk Territory
14 136 Anisimov YuryYu. 00:19:13 M 56+ 2 57 Krasnoyarsk Territory Krascvetmet
15 131 Smirnov VitalyV. 00:19:29 M 12-40 10 23 Tomsk Region
16 158 Smirnov VsevolodV. 00:19:29 M 12-40 11 13 Kemerovo Region
17 126 Gusev AlekseyA. 00:19:30 M 41-55 4 41 Ryazan Region Klb Ryazan
18 87 Novikov OlegO. 00:19:53 M 12-40 12 36 Krasnoyarsk Territory
19 102 Ovcynov VladislavV. 00:20:12 M 56+ 3 58 Kazakhstan Akbet
20 159 Melnikov IvanI. 00:20:35 M 12-40 13 18 Tomsk Region Ttzht
21 32 Rudenkov VitalyV. 00:20:41 M 12-40 14 27 Tomsk Region
22 128 Shalygin VladislavV. 00:20:43 M 12-40 15 17 Novosibirsk Region
23 140 Rushakov AleksandrA. 00:20:49 M 12-40 16 24 Moscow
24 112 Suvorova YuliaYu. 00:20:53 W 12-40 1 25 Krasnodar Territory
25 113 Voropay AndreyA. 00:20:56 M 12-40 17 16 Novosibirsk Region
26 154 Potapov VladislavV. 00:21:19 M 41-55 5 41 Yamal-Nenets Autonomous Area
27 21 Kopchugov DanilaD. 00:21:25 M 12-40 18 17 Tomsk Region
28 122 Loskutnikov StepanS. 00:21:34 M 12-40 19 16 Kemerovo Region Ttzht
29 64 Vintizenko IgorI. 00:21:35 M 56+ 4 60 Tomsk Region
30 162 Muzhecky NikolayN. 00:21:36 M 56+ 5 60 Krasnodar Territory Parsek
31 71 Minisbaev BernarB. 00:21:37 M 12-40 20 27 Kazakhstan
32 114 Petrov RomanR. 00:21:44 M 12-40 21 37 Tomsk Region
33 97 Ledenyov DmitryD. 00:21:51 M 12-40 22 26 Tomsk Region Tusur
34 58 Shagiakhmetova YuliaYu. 00:21:56 W 12-40 2 33 Kemerovo Region
35 84 Dacuk AlekseyA. 00:22:05 M 41-55 6 44 Thailand
36 110 Pokidov AndreyA. 00:22:08 M 41-55 7 49 Tomsk Region
37 9 Kuramshina LiraL. 00:22:09 W 12-40 3 31 Orenburg Region
38 4 Breev IgorI. 00:22:21 M 12-40 23 31 Tomsk Region
39 81 Torgushin AleksandrA. 00:22:24 M 12-40 24 34 Udmurtian rep. Krylya
40 57 Yackevich TatyanaT. 00:22:24 W 12-40 4 27 Tomsk Region
41 157 Brendel EvgenyE. 00:22:33 M 12-40 25 37 Tomsk Region
42 56 Novichonok OlegO. 00:22:33 M 41-55 8 41 Novosibirsk Region Net Komandy
43 100 Rezyapov DmitryD. 00:22:35 M 12-40 26 38 Krasnoyarsk Territory
44 16 Barbara AnastasiaA. 00:22:38 W 41-55 1 42 Tyumen Region Sibstar
45 63 Lukyanov OlegO. 00:22:38 M 12-40 27 18 Tomsk Region Ttzht
46 130 Gorodecky NikitaN. 00:22:43 M 41-55 9 43 Tomsk Region Go-run-club
47 109 Dacuk KirillK. 00:22:47 M 12-40 28 35 Kemerovo Region
48 145 Korotkova SvetlanaS. 00:22:52 W 12-40 5 40 Udmurtian rep. Klb Italmas
49 74 Poluektov DenisD. 00:23:01 M 41-55 10 44 Tomsk Region Sibirsky Treyl
50 164 Starkov SergeyS. 00:23:18 M 41-55 11 50 Yamal-Nenets Autonomous Area
51 34 Gazzaev RuslanR. 00:23:23 M 12-40 29 23 Moscow Russiarunning
52 147 Shpet KseniaK. 00:23:23 W 12-40 6 18 Tomsk Region
53 76 Bayramov ShabanSh. 00:23:35 M 41-55 12 54 Tomsk Region
54 79 Malykhin IvanI. 00:23:37 M 41-55 13 41 Krasnoyarsk Territory
55 19 Skavitin SergeyS. 00:23:49 M 56+ 6 57 Novosibirsk Region Rn Faza Polyota
56 149 Krasnolobova TatyanaT. 00:23:57 W 12-40 7 38 Kemerovo Region Sibiryak
57 37 Kolosova YaroslavaYa. 00:24:31 W 12-40 8 15 Khanty-Mansi Autonomous Area – Yugra
58 92 Mitrokhin ArtyomA. 00:24:33 M 12-40 30 19 Kemerovo Region Ttzht
59 51 Panko DmitryD. 00:24:36 M 12-40 31 38 Tomsk Region
60 69 Vazhdaev SergeyS. 00:24:37 M 12-40 32 37 Kemerovo Region
61 39 Sandrakova LyudmilaL. 00:24:43 W 41-55 2 48 Perm Territory
62 62 Kislicyn RomanR. 00:24:44 M 12-40 33 30 Tomsk Region Troo Lk Tandem-yantar
63 7 Zhuravlev AntonA. 00:24:50 M 12-40 34 33 Omsk Region
64 35 Starikov StepanS. 00:24:52 M 12-40 35 32 Tomsk Region
65 85 Akulova KseniaK. 00:24:55 W 12-40 9 29 Kemerovo Region
66 59 Semenov DmitryD. 00:25:01 M 41-55 14 49 Krasnoyarsk Territory Berkut
67 144 Yagofarova AnastasiaA. 00:25:10 W 12-40 10 18 Kemerovo Region Ttzht
68 99 Musatov SergeyS. 00:25:29 M 41-55 15 48 Novosibirsk Region
69 31 Skrebec EvgenyE. 00:25:34 M 41-55 16 51 Krasnodar Territory
70 13 Gamaleeva MargaritaM. 00:25:47 W 12-40 11 33 Novosibirsk Region
71 50 Rybalko OlegO. 00:25:50 M 41-55 17 54 Rostov Region Rostov Don Begucshy
72 105 Gurtyakina TatyanaT. 00:26:01 W 12-40 12 34 Khakassia rep. Begodevochki Abakan / Begodevochki
73 6 Vlad AndreyA. 00:26:11 M 56+ 7 56 Krasnodar Territory
74 23 Naymushina IrinaI. 00:26:21 W 41-55 3 52 Tomsk Region
75 101 Rostilova KristinaK. 00:26:26 W 12-40 13 31 Perm Territory
76 91 Lashmanov ViktorV. 00:26:34 M 12-40 36 28 Krasnoyarsk Territory
77 2 Stukalenko AndreyA. 00:26:39 M 12-40 37 35 Tomsk Region Administracia Goroda Tomska
78 115 Golovina YuliaYu. 00:26:57 W 12-40 14 32 Tomsk Region
79 127 Vdovin AlekseyA. 00:27:06 M 12-40 38 38 Kemerovo Region
80 28 Kolosova YuliaYu. 00:27:19 W 41-55 4 45 Khanty-Mansi Autonomous Area – Yugra
81 40 Drobotova PolinaP. 00:27:20 W 12-40 15 31 Irkutsk Region
82 47 Moskvina NataliaN. 00:27:23 W 41-55 5 42 Tomsk Region
83 68 Rizo AnnaA. 00:27:39 W 12-40 16 35 Tomsk Region
84 72 Ushev MaksimM. 00:27:40 M 41-55 18 44 Kemerovo Region I Love Supersport
85 26 Barysheva DaryaD. 00:27:50 W 12-40 17 36 Tomsk Region Khkfb
86 66 Gorlov AleksandrA. 00:27:58 M 12-40 39 31 Tomsk Region
87 118 Rasskazova MarinaM. 00:28:00 W 41-55 6 41 Omsk Region World Running Federation
88 18 Trayze AndreyA. 00:28:04 M 56+ 8 64 Omsk Region Yunost
89 10 Lata EvgenyE. 00:28:05 M 12-40 40 32 Novosibirsk Region
90 33 Zhegulova OlgaO. 00:28:12 W 12-40 18 33 Sverdlovsk Region
91 94 Sapronov SergeyS. 00:28:18 M 12-40 41 31 Tomsk Region
92 141 Yakunina LidiaL. 00:28:29 W 12-40 19 38 Tomsk Region
93 139 Makarova AnnaA. 00:28:32 W 12-40 20 40 Novosibirsk Region Svoyzabeg
94 3 Zykova AnastasiaA. 00:28:34 W 12-40 21 20 Khakassia rep.
95 107 Fokht EkaterinaE. 00:28:34 W 41-55 7 47 Tomsk Region
96 67 Karmadonova LyubovL. 00:28:53 W 12-40 22 35 Krasnoyarsk Territory
97 70 Bulygina KseniaK. 00:28:56 W 12-40 23 27 Tomsk Region
98 89 Kondrateva AleksandraA. 00:28:56 W 12-40 24 27 Krasnoyarsk Territory
99 138 Ivanov AleksandrA. 00:28:57 M 41-55 19 47 Tver Region
100 43 Tumanova YuliaYu. 00:29:05 W 12-40 25 38 Tomsk Region Administracia Goroda Tomska
101 152 Volkova MarinaM. 00:29:25 W 41-55 8 46 Tomsk Region
102 129 Bokor NatalyaN. 00:29:43 W 41-55 9 48 Tomsk Region Go-run-club
103 75 Cshetinina AnnaA. 00:29:43 W 12-40 26 29 Tomsk Region Crossfit
104 82 Luzik YuliaYu. 00:29:58 W 12-40 27 31 Krasnoyarsk Territory Komanda L
105 88 Cshetinin RomanR. 00:30:03 M 41-55 20 46 Tomsk Region
106 95 Rumyantseva XeniaX. 00:30:07 W 41-55 10 51 Japan
107 155 Yashina AlbinaA. 00:30:13 W 12-40 28 33 Tyumen Region
108 29 Almat SatiyevS. 00:30:19 M 12-40 42 33 Kazakhstan
109 77 Ryzhkova OlgaO. 00:30:26 W 12-40 29 38 Altai Territory Vostok
110 46 Shishkin EvgenyE. 00:30:31 M 12-40 43 32 Kemerovo Region Yabegu / Net Komandy
111 48 Sudenkov AndreyA. 00:30:33 M 56+ 9 58 Kemerovo Region
112 120 Bezotecheskaya MarinaM. 00:30:40 W 12-40 30 30 Krasnoyarsk Territory Talisman
113 24 Kornev AleksandrA. 00:30:40 M 41-55 21 54 Kemerovo Region Dvizhenie Novokuzneck
114 121 Avdeeva TatyanaT. 00:30:48 W 41-55 11 50 Tomsk Region Ttzht
115 44 Starovorcev RostislavR. 00:30:51 M 41-55 22 46 Omsk Region
116 108 Alekseev AlekseyA. 00:30:53 M 41-55 23 46 Tomsk Region
117 151 Ershov SergeyS. 00:30:55 M 12-40 44 39 Tomsk Region
118 45 Starovorceva EkaterinaE. 00:30:55 W 41-55 12 41 Omsk Region
119 133 Gosteva ElenaE. 00:31:03 W 12-40 31 34 Tomsk Region
120 148 Rybalka GrigoryG. 00:31:08 M 41-55 24 44 Krasnoyarsk Territory
121 15 Markevich OlgaO. 00:31:11 W 12-40 32 31 Tomsk Region
122 11 Smorkalova AleksandraA. 00:31:11 W 12-40 33 32 Novosibirsk Region
123 73 Mikhaylina NatalyaN. 00:31:15 W 41-55 13 54 Khakassia rep.
124 78 Suvorov AleksandrA. 00:31:19 M 41-55 25 45 Altai Territory
125 106 Orlova NatalyaN. 00:31:23 W 12-40 34 40 Tomsk Region
126 14 Leonova OlgaO. 00:31:50 W 12-40 35 29 Novosibirsk Region
127 42 Ivanova MarinaM. 00:31:57 W 41-55 14 55 Irkutsk Region Rruns / Rruns Irkutsk
128 150 Ilyashenko EkaterinaE. 00:31:59 W 12-40 36 33 Tomsk Region
129 54 Martynenko AlekseyA. 00:31:59 M 41-55 26 44 Novosibirsk Region
130 38 Orlovskaya SvetlanaS. 00:32:02 W 12-40 37 39 Tomsk Region
131 83 Goryachev DmitryD. 00:32:20 M 12-40 45 27 Tomsk Region
132 123 Abramova NatalyaN. 00:32:21 W 41-55 15 41 Moscow Region
133 22 Didenko EvgenyE. 00:33:02 M 41-55 27 53 Tomsk Region Tomskie Morzhi / Yunona
134 8 Sviridova MarinaM. 00:33:26 W 12-40 38 32 Tomsk Region
135 163 Muzheckaya NadezhdaN. 00:33:50 W 56+ 1 58 Krasnodar Territory Sochiskyrunningteam
136 146 Legkova MariaM. 00:33:54 W 12-40 39 36 Tomsk Region
137 156 Arefeva EvgeniaE. 00:33:56 W 41-55 16 43 Altai Territory
138 55 Zolotaykina OlesyaO. 00:34:28 W 12-40 40 40 Khakassia rep.
139 132 Konstantinova DaryaD. 00:34:37 W 12-40 41 34 Tomsk Region
140 17 Dedulova MariaM. 00:35:08 W 12-40 42 33 Krasnoyarsk Territory
141 36 Burakova TatyanaT. 00:35:29 W 12-40 43 35 Jewish Autonomous Region 1
142 98 Bayanova SvetlanaS. 00:37:02 W 41-55 17 54 Irkutsk Region
143 96 Kachanou AliaksandrA. 00:37:17 M 41-55 28 49 Japan
144 52 Rezunenko YanaYa. 00:37:47 W 12-40 44 31 Krasnoyarsk Territory Shishka Team
145 160 Pokunova OlesyaO. 00:38:53 W 12-40 45 28 Tomsk Region
146 137 Zubarev MaksimM. 00:43:20 M 12-40 46 38 Tomsk Region
147 30 Shelekhov NikolayN. 00:50:00 M 12-40 47 39 Tomsk Region Tomsky Csm
148 93 Mosin DaniilD. 01:07:58 M 12-40 48 30 Tomsk Region
Stage 2
1 103 Ovcynov PavelP. 00:35:54 M 12-40 1 19 Kazakhstan Tengri Runners
2 25 Polyansky AndreyA. 00:36:30 M 41-55 1 43 Novosibirsk Region Sibiryak
3 1 Balicky AleksandrA. 00:36:47 M 12-40 2 30 Tomsk Region
4 49 Kalcshikov SergeyS. 00:37:31 M 12-40 3 32 Bashkortostan rep.
5 142 Slobodyanyuk PetrP. 00:38:24 M 12-40 4 24 Tomsk Region Yabegu
6 80 Ubyk AlekseyA. 00:38:27 M 12-40 5 32 Krasnoyarsk Territory Rruns
7 153 Demanov YuryYu. 00:38:42 M 56+ 1 56 Moscow Region Mulebar
8 60 Trofimov MaksimM. 00:39:49 M 41-55 2 43 Kemerovo Region
9 125 Kokovin EvgenyE. 00:41:10 M 12-40 6 32 Sverdlovsk Region Sibstar
10 161 Shakin VladislavV. 00:41:45 M 12-40 7 18 Tomsk Region
11 102 Ovcynov VladislavV. 00:42:08 M 56+ 2 58 Kazakhstan Akbet
12 124 Musokhranov StanislavS. 00:42:27 M 12-40 8 35 Moscow Region
13 112 Suvorova YuliaYu. 00:43:25 W 12-40 1 25 Krasnodar Territory
14 64 Vintizenko IgorI. 00:44:02 M 56+ 3 60 Tomsk Region
15 140 Rushakov AleksandrA. 00:44:22 M 12-40 9 24 Moscow
16 131 Smirnov VitalyV. 00:44:30 M 12-40 10 23 Tomsk Region
17 9 Kuramshina LiraL. 00:44:42 W 12-40 2 31 Orenburg Region
18 154 Potapov VladislavV. 00:44:59 M 41-55 3 41 Yamal-Nenets Autonomous Area
19 162 Muzhecky NikolayN. 00:45:17 M 56+ 4 60 Krasnodar Territory Parsek
20 113 Voropay AndreyA. 00:45:18 M 12-40 11 16 Novosibirsk Region
21 90 Berdigulov VadimV. 00:45:35 M 41-55 4 43 Krasnoyarsk Territory
22 130 Gorodecky NikitaN. 00:45:41 M 41-55 5 43 Tomsk Region Go-run-club
23 16 Barbara AnastasiaA. 00:45:48 W 41-55 1 42 Tyumen Region Sibstar
24 32 Rudenkov VitalyV. 00:46:20 M 12-40 12 27 Tomsk Region
25 56 Novichonok OlegO. 00:46:22 M 41-55 6 41 Novosibirsk Region Net Komandy
26 84 Dacuk AlekseyA. 00:46:39 M 41-55 7 44 Thailand
27 164 Starkov SergeyS. 00:46:43 M 41-55 8 50 Yamal-Nenets Autonomous Area
28 4 Breev IgorI. 00:47:20 M 12-40 13 31 Tomsk Region
29 87 Novikov OlegO. 00:47:36 M 12-40 14 36 Krasnoyarsk Territory
30 21 Kopchugov DanilaD. 00:47:45 M 12-40 15 17 Tomsk Region
31 39 Sandrakova LyudmilaL. 00:48:40 W 41-55 2 48 Perm Territory
32 109 Dacuk KirillK. 00:49:00 M 12-40 16 35 Kemerovo Region
33 79 Malykhin IvanI. 00:49:37 M 41-55 9 41 Krasnoyarsk Territory
34 145 Korotkova SvetlanaS. 00:49:40 W 12-40 3 40 Udmurtian rep. Klb Italmas
35 7 Zhuravlev AntonA. 00:50:00 M 12-40 17 33 Omsk Region
36 81 Torgushin AleksandrA. 00:50:08 M 12-40 18 34 Udmurtian rep. Krylya
37 147 Shpet KseniaK. 00:50:11 W 12-40 4 18 Tomsk Region
38 10 Lata EvgenyE. 00:50:35 M 12-40 19 32 Novosibirsk Region
39 71 Minisbaev BernarB. 00:51:23 M 12-40 20 27 Kazakhstan
40 19 Skavitin SergeyS. 00:51:42 M 56+ 5 57 Novosibirsk Region Rn Faza Polyota
41 122 Loskutnikov StepanS. 00:51:50 M 12-40 21 16 Kemerovo Region Ttzht
42 97 Ledenyov DmitryD. 00:51:51 M 12-40 22 26 Tomsk Region Tusur
43 110 Pokidov AndreyA. 00:52:06 M 41-55 10 49 Tomsk Region
44 114 Petrov RomanR. 00:52:29 M 12-40 23 37 Tomsk Region
45 62 Kislicyn RomanR. 00:52:55 M 12-40 24 30 Tomsk Region Troo Lk Tandem-yantar
46 74 Poluektov DenisD. 00:53:16 M 41-55 11 44 Tomsk Region Sibirsky Treyl
47 105 Gurtyakina TatyanaT. 00:53:28 W 12-40 5 34 Khakassia rep. Begodevochki Abakan / Begodevochki
48 34 Gazzaev RuslanR. 00:53:36 M 12-40 25 23 Moscow Russiarunning
49 99 Musatov SergeyS. 00:53:41 M 41-55 12 48 Novosibirsk Region
50 37 Kolosova YaroslavaYa. 00:53:49 W 12-40 6 15 Khanty-Mansi Autonomous Area – Yugra
51 149 Krasnolobova TatyanaT. 00:53:50 W 12-40 7 38 Kemerovo Region Sibiryak
52 76 Bayramov ShabanSh. 00:54:01 M 41-55 13 54 Tomsk Region
53 138 Ivanov AleksandrA. 00:54:35 M 41-55 14 47 Tver Region
54 3 Zykova AnastasiaA. 00:54:43 W 12-40 8 20 Khakassia rep.
55 91 Lashmanov ViktorV. 00:54:48 M 12-40 26 28 Krasnoyarsk Territory
56 51 Panko DmitryD. 00:55:08 M 12-40 27 38 Tomsk Region
57 94 Sapronov SergeyS. 00:55:14 M 12-40 28 31 Tomsk Region
58 66 Gorlov AleksandrA. 00:55:23 M 12-40 29 31 Tomsk Region
59 31 Skrebec EvgenyE. 00:55:30 M 41-55 15 51 Krasnodar Territory
60 6 Vlad AndreyA. 00:55:32 M 56+ 6 56 Krasnodar Territory
61 157 Brendel EvgenyE. 00:55:36 M 12-40 30 37 Tomsk Region
62 59 Semenov DmitryD. 00:56:05 M 41-55 16 49 Krasnoyarsk Territory Berkut
63 63 Lukyanov OlegO. 00:57:07 M 12-40 31 18 Tomsk Region Ttzht
64 2 Stukalenko AndreyA. 00:57:15 M 12-40 32 35 Tomsk Region Administracia Goroda Tomska
65 92 Mitrokhin ArtyomA. 00:57:16 M 12-40 33 19 Kemerovo Region Ttzht
66 144 Yagofarova AnastasiaA. 00:57:16 W 12-40 9 18 Kemerovo Region Ttzht
67 13 Gamaleeva MargaritaM. 00:57:57 W 12-40 10 33 Novosibirsk Region
68 35 Starikov StepanS. 00:57:58 M 12-40 34 32 Tomsk Region
69 28 Kolosova YuliaYu. 00:58:08 W 41-55 3 45 Khanty-Mansi Autonomous Area – Yugra
70 89 Kondrateva AleksandraA. 00:58:15 W 12-40 11 27 Krasnoyarsk Territory
71 57 Yackevich TatyanaT. 00:58:26 W 12-40 12 27 Tomsk Region
72 33 Zhegulova OlgaO. 00:58:30 W 12-40 13 33 Sverdlovsk Region
73 50 Rybalko OlegO. 00:58:39 M 41-55 17 54 Rostov Region Rostov Don Begucshy
74 107 Fokht EkaterinaE. 00:58:40 W 41-55 4 47 Tomsk Region
75 100 Rezyapov DmitryD. 00:58:42 M 12-40 35 38 Krasnoyarsk Territory
76 101 Rostilova KristinaK. 00:58:53 W 12-40 14 31 Perm Territory
77 69 Vazhdaev SergeyS. 00:58:58 M 12-40 36 37 Kemerovo Region
78 115 Golovina YuliaYu. 00:59:01 W 12-40 15 32 Tomsk Region
79 70 Bulygina KseniaK. 00:59:04 W 12-40 16 27 Tomsk Region
80 24 Kornev AleksandrA. 00:59:08 M 41-55 18 54 Kemerovo Region Dvizhenie Novokuzneck
81 67 Karmadonova LyubovL. 00:59:15 W 12-40 17 35 Krasnoyarsk Territory
82 139 Makarova AnnaA. 00:59:27 W 12-40 18 40 Novosibirsk Region Svoyzabeg
83 15 Markevich OlgaO. 01:00:19 W 12-40 19 31 Tomsk Region
84 82 Luzik YuliaYu. 01:00:44 W 12-40 20 31 Krasnoyarsk Territory Komanda L
85 48 Sudenkov AndreyA. 01:00:45 M 56+ 7 58 Kemerovo Region
86 78 Suvorov AleksandrA. 01:01:09 M 41-55 19 45 Altai Territory
87 23 Naymushina IrinaI. 01:01:12 W 41-55 5 52 Tomsk Region
88 72 Ushev MaksimM. 01:01:24 M 41-55 20 44 Kemerovo Region I Love Supersport
89 96 Kachanou AliaksandrA. 01:01:30 M 41-55 21 49 Japan
90 152 Volkova MarinaM. 01:02:06 W 41-55 6 46 Tomsk Region
91 47 Moskvina NataliaN. 01:02:16 W 41-55 7 42 Tomsk Region
92 123 Abramova NatalyaN. 01:02:24 W 41-55 8 41 Moscow Region
93 85 Akulova KseniaK. 01:02:38 W 12-40 21 29 Kemerovo Region
94 38 Orlovskaya SvetlanaS. 01:02:46 W 12-40 22 39 Tomsk Region
95 11 Smorkalova AleksandraA. 01:02:48 W 12-40 23 32 Novosibirsk Region
96 73 Mikhaylina NatalyaN. 01:02:49 W 41-55 9 54 Khakassia rep.
97 108 Alekseev AlekseyA. 01:02:58 M 41-55 22 46 Tomsk Region
98 141 Yakunina LidiaL. 01:03:13 W 12-40 24 38 Tomsk Region
99 14 Leonova OlgaO. 01:03:35 W 12-40 25 29 Novosibirsk Region
100 118 Rasskazova MarinaM. 01:03:58 W 41-55 10 41 Omsk Region World Running Federation
101 40 Drobotova PolinaP. 01:04:00 W 12-40 26 31 Irkutsk Region
102 30 Shelekhov NikolayN. 01:04:37 M 12-40 37 39 Tomsk Region Tomsky Csm
103 75 Cshetinina AnnaA. 01:04:45 W 12-40 27 29 Tomsk Region Crossfit
104 148 Rybalka GrigoryG. 01:04:59 M 41-55 23 44 Krasnoyarsk Territory
105 155 Yashina AlbinaA. 01:05:00 W 12-40 28 33 Tyumen Region
106 52 Rezunenko YanaYa. 01:05:08 W 12-40 29 31 Krasnoyarsk Territory Shishka Team
107 137 Zubarev MaksimM. 01:05:39 M 12-40 38 38 Tomsk Region
108 43 Tumanova YuliaYu. 01:05:56 W 12-40 30 38 Tomsk Region Administracia Goroda Tomska
109 44 Starovorcev RostislavR. 01:05:58 M 41-55 24 46 Omsk Region
110 36 Burakova TatyanaT. 01:05:59 W 12-40 31 35 Jewish Autonomous Region 1
111 119 Averina MargaritaM. 01:06:00 W 12-40 32 31 Tomsk Region
112 42 Ivanova MarinaM. 01:06:04 W 41-55 11 55 Irkutsk Region Rruns / Rruns Irkutsk
113 165 Staricyn AleksandrA. 01:06:25 M 12-40 39 36 Tomsk Region
114 129 Bokor NatalyaN. 01:06:59 W 41-55 12 48 Tomsk Region Go-run-club
115 26 Barysheva DaryaD. 01:07:19 W 12-40 33 36 Tomsk Region Khkfb
116 121 Avdeeva TatyanaT. 01:07:30 W 41-55 13 50 Tomsk Region Ttzht
117 45 Starovorceva EkaterinaE. 01:08:23 W 41-55 14 41 Omsk Region
118 151 Ershov SergeyS. 01:08:31 M 12-40 40 39 Tomsk Region
119 18 Trayze AndreyA. 01:08:51 M 56+ 8 64 Omsk Region Yunost
120 106 Orlova NatalyaN. 01:09:02 W 12-40 34 40 Tomsk Region
121 156 Arefeva EvgeniaE. 01:09:18 W 41-55 15 43 Altai Territory
122 8 Sviridova MarinaM. 01:09:48 W 12-40 35 32 Tomsk Region
123 68 Rizo AnnaA. 01:10:00 W 12-40 36 35 Tomsk Region
124 46 Shishkin EvgenyE. 01:10:01 M 12-40 41 32 Kemerovo Region Yabegu / Net Komandy
125 98 Bayanova SvetlanaS. 01:10:26 W 41-55 16 54 Irkutsk Region
126 55 Zolotaykina OlesyaO. 01:10:29 W 12-40 37 40 Khakassia rep.
127 150 Ilyashenko EkaterinaE. 01:10:34 W 12-40 38 33 Tomsk Region
128 54 Martynenko AlekseyA. 01:10:54 M 41-55 25 44 Novosibirsk Region
129 17 Dedulova MariaM. 01:11:00 W 12-40 39 33 Krasnoyarsk Territory
130 127 Vdovin AlekseyA. 01:11:29 M 12-40 42 38 Kemerovo Region
131 163 Muzheckaya NadezhdaN. 01:13:20 W 56+ 1 58 Krasnodar Territory Sochiskyrunningteam
132 77 Ryzhkova OlgaO. 01:13:28 W 12-40 40 38 Altai Territory Vostok
133 133 Gosteva ElenaE. 01:14:05 W 12-40 41 34 Tomsk Region
134 146 Legkova MariaM. 01:14:31 W 12-40 42 36 Tomsk Region
135 88 Cshetinin RomanR. 01:15:36 M 41-55 26 46 Tomsk Region
136 22 Didenko EvgenyE. 01:16:00 M 41-55 27 53 Tomsk Region Tomskie Morzhi / Yunona
137 132 Konstantinova DaryaD. 01:17:09 W 12-40 43 34 Tomsk Region
138 111 Zerkalova ArinaA. 01:17:29 W 12-40 44 16 Tomsk Region
139 93 Mosin DaniilD. 01:17:41 M 12-40 43 30 Tomsk Region
140 160 Pokunova OlesyaO. 01:19:22 W 12-40 45 28 Tomsk Region
141 117 Golubev EvgenyE. 01:29:10 M 56+ 9 66 Krasnoyarsk Territory Pobeda
142 83 Goryachev DmitryD. 01:45:19 M 12-40 44 27 Tomsk Region
Stage 3
1 25 Polyansky AndreyA. 00:20:39 M 41-55 1 43 Novosibirsk Region Sibiryak
2 103 Ovcynov PavelP. 00:21:32 M 12-40 1 19 Kazakhstan Tengri Runners
3 1 Balicky AleksandrA. 00:21:41 M 12-40 2 30 Tomsk Region
4 142 Slobodyanyuk PetrP. 00:21:48 M 12-40 3 24 Tomsk Region Yabegu
5 49 Kalcshikov SergeyS. 00:22:14 M 12-40 4 32 Bashkortostan rep.
6 153 Demanov YuryYu. 00:22:20 M 56+ 1 56 Moscow Region Mulebar
7 80 Ubyk AlekseyA. 00:23:00 M 12-40 5 32 Krasnoyarsk Territory Rruns
8 161 Shakin VladislavV. 00:23:23 M 12-40 6 18 Tomsk Region
9 125 Kokovin EvgenyE. 00:23:46 M 12-40 7 32 Sverdlovsk Region Sibstar
10 102 Ovcynov VladislavV. 00:23:52 M 56+ 2 58 Kazakhstan Akbet
11 124 Musokhranov StanislavS. 00:24:27 M 12-40 8 35 Moscow Region
12 60 Trofimov MaksimM. 00:24:49 M 41-55 2 43 Kemerovo Region
13 131 Smirnov VitalyV. 00:25:11 M 12-40 9 23 Tomsk Region
14 90 Berdigulov VadimV. 00:25:27 M 41-55 3 43 Krasnoyarsk Territory
15 154 Potapov VladislavV. 00:25:42 M 41-55 4 41 Yamal-Nenets Autonomous Area
16 113 Voropay AndreyA. 00:25:49 M 12-40 10 16 Novosibirsk Region
17 71 Minisbaev BernarB. 00:25:59 M 12-40 11 27 Kazakhstan
18 112 Suvorova YuliaYu. 00:26:04 W 12-40 1 25 Krasnodar Territory
19 9 Kuramshina LiraL. 00:26:29 W 12-40 2 31 Orenburg Region
20 32 Rudenkov VitalyV. 00:26:31 M 12-40 12 27 Tomsk Region
21 130 Gorodecky NikitaN. 00:26:43 M 41-55 5 43 Tomsk Region Go-run-club
22 162 Muzhecky NikolayN. 00:26:56 M 56+ 3 60 Krasnodar Territory Parsek
23 122 Loskutnikov StepanS. 00:26:58 M 12-40 13 16 Kemerovo Region Ttzht
24 97 Ledenyov DmitryD. 00:27:07 M 12-40 14 26 Tomsk Region Tusur
25 16 Barbara AnastasiaA. 00:27:11 W 41-55 1 42 Tyumen Region Sibstar
26 21 Kopchugov DanilaD. 00:27:15 M 12-40 15 17 Tomsk Region
27 84 Dacuk AlekseyA. 00:27:18 M 41-55 6 44 Thailand
28 147 Shpet KseniaK. 00:27:31 W 12-40 3 18 Tomsk Region
29 140 Rushakov AleksandrA. 00:27:32 M 12-40 16 24 Moscow
30 164 Starkov SergeyS. 00:27:47 M 41-55 7 50 Yamal-Nenets Autonomous Area
31 64 Vintizenko IgorI. 00:28:04 M 56+ 4 60 Tomsk Region
32 91 Lashmanov ViktorV. 00:28:10 M 12-40 17 28 Krasnoyarsk Territory
33 56 Novichonok OlegO. 00:28:54 M 41-55 8 41 Novosibirsk Region Net Komandy
34 134 Sinicyn SergeyS. 00:28:55 M 56+ 5 58 Tomsk Region
35 79 Malykhin IvanI. 00:29:08 M 41-55 9 41 Krasnoyarsk Territory
36 110 Pokidov AndreyA. 00:29:09 M 41-55 10 49 Tomsk Region
37 10 Lata EvgenyE. 00:29:24 M 12-40 18 32 Novosibirsk Region
38 4 Breev IgorI. 00:29:28 M 12-40 19 31 Tomsk Region
39 109 Dacuk KirillK. 00:29:35 M 12-40 20 35 Kemerovo Region
40 114 Petrov RomanR. 00:29:37 M 12-40 21 37 Tomsk Region
41 76 Bayramov ShabanSh. 00:29:41 M 41-55 11 54 Tomsk Region
42 7 Zhuravlev AntonA. 00:29:50 M 12-40 22 33 Omsk Region
43 63 Lukyanov OlegO. 00:30:04 M 12-40 23 18 Tomsk Region Ttzht
44 19 Skavitin SergeyS. 00:30:04 M 56+ 6 57 Novosibirsk Region Rn Faza Polyota
45 68 Rizo AnnaA. 00:30:05 W 12-40 4 35 Tomsk Region
46 74 Poluektov DenisD. 00:30:12 M 41-55 12 44 Tomsk Region Sibirsky Treyl
47 34 Gazzaev RuslanR. 00:30:20 M 12-40 24 23 Moscow Russiarunning
48 149 Krasnolobova TatyanaT. 00:30:32 W 12-40 5 38 Kemerovo Region Sibiryak
49 100 Rezyapov DmitryD. 00:30:37 M 12-40 25 38 Krasnoyarsk Territory
50 39 Sandrakova LyudmilaL. 00:30:40 W 41-55 2 48 Perm Territory
51 66 Gorlov AleksandrA. 00:31:08 M 12-40 26 31 Tomsk Region
52 152 Volkova MarinaM. 00:31:09 W 41-55 3 46 Tomsk Region
53 145 Korotkova SvetlanaS. 00:31:09 W 12-40 6 40 Udmurtian rep. Klb Italmas
54 99 Musatov SergeyS. 00:31:10 M 41-55 13 48 Novosibirsk Region
55 157 Brendel EvgenyE. 00:31:32 M 12-40 27 37 Tomsk Region
56 81 Torgushin AleksandrA. 00:31:43 M 12-40 28 34 Udmurtian rep. Krylya
57 144 Yagofarova AnastasiaA. 00:31:50 W 12-40 7 18 Kemerovo Region Ttzht
58 72 Ushev MaksimM. 00:31:53 M 41-55 14 44 Kemerovo Region I Love Supersport
59 116 Terekhov AndreyA. 00:31:57 M 12-40 29 38 Crimea
60 62 Kislicyn RomanR. 00:31:59 M 12-40 30 30 Tomsk Region Troo Lk Tandem-yantar
61 37 Kolosova YaroslavaYa. 00:32:07 W 12-40 8 15 Khanty-Mansi Autonomous Area – Yugra
62 50 Rybalko OlegO. 00:32:29 M 41-55 15 54 Rostov Region Rostov Don Begucshy
63 6 Vlad AndreyA. 00:32:41 M 56+ 7 56 Krasnodar Territory
64 31 Skrebec EvgenyE. 00:32:44 M 41-55 16 51 Krasnodar Territory
65 94 Sapronov SergeyS. 00:32:45 M 12-40 31 31 Tomsk Region
66 115 Golovina YuliaYu. 00:32:51 W 12-40 9 32 Tomsk Region
67 159 Melnikov IvanI. 00:32:58 M 12-40 32 18 Tomsk Region Ttzht
68 35 Starikov StepanS. 00:32:58 M 12-40 33 32 Tomsk Region
69 96 Kachanou AliaksandrA. 00:33:07 M 41-55 17 49 Japan
70 138 Ivanov AleksandrA. 00:33:14 M 41-55 18 47 Tver Region
71 13 Gamaleeva MargaritaM. 00:33:16 W 12-40 10 33 Novosibirsk Region
72 105 Gurtyakina TatyanaT. 00:33:18 W 12-40 11 34 Khakassia rep. Begodevochki Abakan / Begodevochki
73 3 Zykova AnastasiaA. 00:33:22 W 12-40 12 20 Khakassia rep.
74 85 Akulova KseniaK. 00:33:23 W 12-40 13 29 Kemerovo Region
75 48 Sudenkov AndreyA. 00:33:24 M 56+ 8 58 Kemerovo Region
76 78 Suvorov AleksandrA. 00:33:29 M 41-55 19 45 Altai Territory
77 47 Moskvina NataliaN. 00:33:41 W 41-55 4 42 Tomsk Region
78 26 Barysheva DaryaD. 00:33:44 W 12-40 14 36 Tomsk Region Khkfb
79 70 Bulygina KseniaK. 00:33:58 W 12-40 15 27 Tomsk Region
80 2 Stukalenko AndreyA. 00:34:00 M 12-40 34 35 Tomsk Region Administracia Goroda Tomska
81 69 Vazhdaev SergeyS. 00:34:14 M 12-40 35 37 Kemerovo Region
82 101 Rostilova KristinaK. 00:34:17 W 12-40 16 31 Perm Territory
83 33 Zhegulova OlgaO. 00:34:21 W 12-40 17 33 Sverdlovsk Region
84 119 Averina MargaritaM. 00:34:28 W 12-40 18 31 Tomsk Region
85 28 Kolosova YuliaYu. 00:34:35 W 41-55 5 45 Khanty-Mansi Autonomous Area – Yugra
86 57 Yackevich TatyanaT. 00:34:35 W 12-40 19 27 Tomsk Region
87 107 Fokht EkaterinaE. 00:34:50 W 41-55 6 47 Tomsk Region
88 95 Rumyantseva XeniaX. 00:35:29 W 41-55 7 51 Japan
89 118 Rasskazova MarinaM. 00:35:32 W 41-55 8 41 Omsk Region World Running Federation
90 137 Zubarev MaksimM. 00:35:36 M 12-40 36 38 Tomsk Region
91 51 Panko DmitryD. 00:35:38 M 12-40 37 38 Tomsk Region
92 129 Bokor NatalyaN. 00:35:54 W 41-55 9 48 Tomsk Region Go-run-club
93 23 Naymushina IrinaI. 00:35:55 W 41-55 10 52 Tomsk Region
94 46 Shishkin EvgenyE. 00:36:07 M 12-40 38 32 Kemerovo Region Yabegu / Net Komandy
95 139 Makarova AnnaA. 00:36:11 W 12-40 20 40 Novosibirsk Region Svoyzabeg
96 88 Cshetinin RomanR. 00:36:21 M 41-55 20 46 Tomsk Region
97 148 Rybalka GrigoryG. 00:36:26 M 41-55 21 44 Krasnoyarsk Territory
98 59 Semenov DmitryD. 00:36:27 M 41-55 22 49 Krasnoyarsk Territory Berkut
99 141 Yakunina LidiaL. 00:36:46 W 12-40 21 38 Tomsk Region
100 40 Drobotova PolinaP. 00:37:00 W 12-40 22 31 Irkutsk Region
101 24 Kornev AleksandrA. 00:37:01 M 41-55 23 54 Kemerovo Region Dvizhenie Novokuzneck
102 82 Luzik YuliaYu. 00:37:12 W 12-40 23 31 Krasnoyarsk Territory Komanda L
103 89 Kondrateva AleksandraA. 00:37:19 W 12-40 24 27 Krasnoyarsk Territory
104 123 Abramova NatalyaN. 00:37:30 W 41-55 11 41 Moscow Region
105 42 Ivanova MarinaM. 00:38:14 W 41-55 12 55 Irkutsk Region Rruns / Rruns Irkutsk
106 106 Orlova NatalyaN. 00:38:17 W 12-40 25 40 Tomsk Region
107 111 Zerkalova ArinaA. 00:38:18 W 12-40 26 16 Tomsk Region
108 155 Yashina AlbinaA. 00:38:21 W 12-40 27 33 Tyumen Region
109 18 Trayze AndreyA. 00:38:27 M 56+ 9 64 Omsk Region Yunost
110 14 Leonova OlgaO. 00:38:44 W 12-40 28 29 Novosibirsk Region
111 73 Mikhaylina NatalyaN. 00:38:44 W 41-55 13 54 Khakassia rep.
112 22 Didenko EvgenyE. 00:38:51 M 41-55 24 53 Tomsk Region Tomskie Morzhi / Yunona
113 77 Ryzhkova OlgaO. 00:38:53 W 12-40 29 38 Altai Territory Vostok
114 120 Bezotecheskaya MarinaM. 00:38:58 W 12-40 30 30 Krasnoyarsk Territory Talisman
115 132 Konstantinova DaryaD. 00:39:00 W 12-40 31 34 Tomsk Region
116 87 Novikov OlegO. 00:39:15 M 12-40 39 36 Krasnoyarsk Territory
117 75 Cshetinina AnnaA. 00:39:25 W 12-40 32 29 Tomsk Region Crossfit
118 43 Tumanova YuliaYu. 00:39:26 W 12-40 33 38 Tomsk Region Administracia Goroda Tomska
119 121 Avdeeva TatyanaT. 00:39:29 W 41-55 14 50 Tomsk Region Ttzht
120 127 Vdovin AlekseyA. 00:39:30 M 12-40 40 38 Kemerovo Region
121 15 Markevich OlgaO. 00:39:33 W 12-40 34 31 Tomsk Region
122 44 Starovorcev RostislavR. 00:39:35 M 41-55 25 46 Omsk Region
123 163 Muzheckaya NadezhdaN. 00:39:42 W 56+ 1 58 Krasnodar Territory Sochiskyrunningteam
124 45 Starovorceva EkaterinaE. 00:39:52 W 41-55 15 41 Omsk Region
125 108 Alekseev AlekseyA. 00:39:55 M 41-55 26 46 Tomsk Region
126 30 Shelekhov NikolayN. 00:40:04 M 12-40 41 39 Tomsk Region Tomsky Csm
127 38 Orlovskaya SvetlanaS. 00:40:11 W 12-40 35 39 Tomsk Region
128 83 Goryachev DmitryD. 00:40:22 M 12-40 42 27 Tomsk Region
129 36 Burakova TatyanaT. 00:40:27 W 12-40 36 35 Jewish Autonomous Region 1
130 67 Karmadonova LyubovL. 00:40:28 W 12-40 37 35 Krasnoyarsk Territory
131 160 Pokunova OlesyaO. 00:40:29 W 12-40 38 28 Tomsk Region
132 150 Ilyashenko EkaterinaE. 00:41:26 W 12-40 39 33 Tomsk Region
133 8 Sviridova MarinaM. 00:41:29 W 12-40 40 32 Tomsk Region
134 146 Legkova MariaM. 00:42:26 W 12-40 41 36 Tomsk Region
135 117 Golubev EvgenyE. 00:42:53 M 56+ 10 66 Krasnoyarsk Territory Pobeda
136 98 Bayanova SvetlanaS. 00:43:19 W 41-55 16 54 Irkutsk Region
137 54 Martynenko AlekseyA. 00:44:17 M 41-55 27 44 Novosibirsk Region
138 133 Gosteva ElenaE. 00:45:10 W 12-40 42 34 Tomsk Region
139 55 Zolotaykina OlesyaO. 00:46:14 W 12-40 43 40 Khakassia rep.
140 156 Arefeva EvgeniaE. 00:46:42 W 41-55 17 43 Altai Territory
141 17 Dedulova MariaM. 00:47:27 W 12-40 44 33 Krasnoyarsk Territory
142 52 Rezunenko YanaYa. 01:04:04 W 12-40 45 31 Krasnoyarsk Territory Shishka Team
143 93 Mosin DaniilD. 01:08:13 M 12-40 43 30 Tomsk Region
144 158 Smirnov VsevolodV. 01:16:47 M 12-40 44 13 Kemerovo Region
Share: